XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05-08-2018

1.Dziś z racji I Niedzieli miesiąca  Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 do 18.15.  O godz. 18.15 zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła.

2.Jutro święto Przemienienia Pańskiego

3.W liturgii w tym tygodniu obchodzimy wspomnienie w środę św. Dominika kapłana, w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein) dziewicy i męczennicy patronki Europy, w piątek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w sobotę wspomnienie św. Klary dziewicy

4.Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wykonaną rozbudowę i remont naszych organów.

5.Trwa okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy również o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.

6.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp. Zennona Możdżyńskiego

2.śp. Jana Zbojna

3.śp. Ewę Pielaszek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Tomasz Piotr Darka kawaler z parafii tutejszej i Aniela Gandija panna z parafii św. Rodziny z San Pedro na Filipinach – zapow. 2

2.Piotr Jakub Polewski kawaler i Natalia Alicja Długołęcka panna oboje z parafii tutejszej – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian..

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29-07-2018

1.W dniu dzisiejszym z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, na zakończenie każdej Mszy św. będzie odmówiona modlitwa za kierujących pojazdami i podróżujących. Po zakończonych Mszach św. przed kościołem będą święcone wszystkie pojazdy mechaniczne.

2.W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym ze wszystkich stron Polski i Europy zdążają pielgrzymi na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Postarajmy się nie spożywać alkoholu i nie częstować nim innych.

3.W środę przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o żyjących i zmarłych uczestnikach Powstania.

O godz. 17.00 – w godzinie „W” będą biły dzwony.

4.W środę o godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwa różańcową, a następnie Msza św. za naszych zmarłych, poleconych w wypominkach.

5.W czwartek, 2.08, będziemy mogli uzyskać odpust Porcjunkuli pod warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary, przyjęcie Komunii św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego – wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

6.W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. Módlmy się w tym dniu o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

7.W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. porannych i od 17.30. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00 i godzinę po Mszy św. wieczornej. Nie będzie w tym dniu odwiedzin z Komunią św. u chorych i starszych.

8.W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

9.Za tydzień I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 do 18:15. O 18:15 nabożeństwo Eucharystyczne i procesja wokół kościoła.

10.W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów.

11.Trwa okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy również o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.

12.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp. Władysławę Głodkowską

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Paweł Rafał Galas kawaler z par.tutejszej i Marta Kosnowska panna z par.Narodzenia NMP w Warszawie –zapow. 2

2.Marek Grzymała kawaler z par.tut i Anna Karina Gierłowska panna z par.MB Częstochowskiej w Otwocku- zap.2

3.Tomasz Piotr Darka kawaler z parafii tutejszej i Aniela Gandija panna z parafii św. Rodziny z San Pedro na Filipinach – zapow. 1

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian..

czwartek,
16 sierpnia 2018