XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14-10-2018

1.Dziś obchodzimy 18. Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej racji odbywa się zbiórka do puszek na realizację celów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Członkowie tej wspólnoty na poszczególnych Mszach św. czytają Słowo Boże, dawają świadectwo oraz przeprowadzają zbiórkę do puszek przed kosciołem. 

2.W związku z tym taca na cele inwestycyjne odbędzie się w trzecią niedzielę miesiąca, czyli za tydzień.

3.Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

4.Na modlitwę różańcową zapraszamy od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 17:15. Dzieci w szczególny sposób zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w czwartki o godzinie 17:15.

5.Jutro serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski, który odbędzie się o godzinie 21:00, pół godziny wcześniej będzie odmawiany Różaniec.

6.Tak jak w ubiegłym roku, zapraszamy w każdy trzeci piątek miesiąca na  adoracje, podczas których będziemy Słuchali Boga trwając na modlitwie w ciszy, słuchając Jego Słowa oraz włączając się we wspólny śpiew pieśni na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy w najbliższy piątek tj. 19 października, rozpoczynając od modlitwy różańcowej

7.Dziś i przez najbliższe dwie niedziele (lub do wyczerpania zapasów) przy kaplicy można zakupić znicze. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na zimowisko dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na potrzeby związane z formacją grup w ciągu roku.

8.Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Piastowie zapraszają na program słowno muzyczny, przygotowany na podstawie poematu  kardynała Karola Wojtyły „Myśląc Ojczyzna”. Prezentacja odbędzie się w czwartek 18 października w naszym Kościele około godziny 19:00, w 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

9.W liturgii w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Teresę z Avilla, dziewicę i doktora Kościoła, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w czwartek święto św. Łukasza Apostoła i Ewangelisty, patrona służby zdrowia, w piątek bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, w sobotę św. Jana Kantego kapłana

10.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia 

w kiosku parafialnym.                                             

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

 

1.śp.  Mirosława Osuch

2.śp. Halinę Konarzewską

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 07-10-2018

1.Dziś przypada  I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu 

i adoracja od godz. 16:00. Procesja wokół kościoła i nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem o godz. 17:15.

2.Na modlitwę różańcową zapraszamy od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 17:15. Dzieci w szczególny sposób zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w czwartki o godzinie 17:15. Podobnie jak w roku ubiegłym prosimy o przygotowanie krótkich rozważań i poprowadzenie różańca pod przewodnictwem kapłana poszczególne grupy i wspólnoty:

w niedzielę – Koła Żywego Różańca,

w poniedziałek – dzieci z naszej parafii,

we wtorek –  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5,

w środę – Domowy Kościół na przemian z Ruchem Rodzin Nazaretańskich i Akcją Katolicką,

we czwartek –  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2,

w piątek – młodzież z naszej parafii,

w sobotę – Caritas na przemian z Apostolstwem Dobrej Śmierci. 

3.W dniu dzisiejszym dzieci i młodzież wraz z rodzicami organizują kiermasz, podczas którego można zakupić ciasto, oraz przetwory z pigwy. Ofiary zebrane podczas kiermaszu są przeznaczone na organizowane przez naszą parafię zimowisko oraz na potrzeby związane z formacją grup dziecięcych i młodzieżowych.

4.W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 18. Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek na realizację celów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Członkowie tej wspólnoty na poszczególnych Mszach św. będą czytali Słowo Boże, dawali świadectwo oraz przeprowadzali zbiórkę do puszek. W związku z powyższym taca na cele inwestycyjne w naszej parafii będzie wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca.

5.Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6.Jest już dostępna książka intencji na rok 2019. Intencje są przyjmowane w kancelarii oraz zakrystii. Można również zamawiać Msze św. gregoriańskie na przyszły rok. Zachęcamy do wcześniejszego zamawiania Mszy św.

7.Dziś w kościele św. Michała Archanioła w Piastowie o godzinie 19:15 odbędzie się wielki koncert symfoniczny Gloria Polonica. Koncert ten jest z okazji Narodowego jubileuszu odzyskania Niepodległości i 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

8.Trwają zapisy młodzieży na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Osoby urodzone w roku 2003, uczniów klas 3 gimnazjum (i starszych jeszcze nie bierzmowanych) prosimy o wypełnienie i złożenie do księdza Pawła deklaracji, które są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9.W liturgii w tym tygodniu wspominamy w sobotę wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego kapłana                                  

10.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.                                             


W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

 

1.śp.  Teresę Maruszewską


Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..                               

     

 

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

 

1.Piotr Antoni Kowalczyk kawaler z parafii M.B. Fatimskiej Ursus Niedzwiadek i Natalia Lewandowska panna z parafii tutejszej – zapow. 2

 

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

 

Powiadomienia SMS

Facebook

Dzisiaj jest

piątek,
19 października 2018

(292. dzień roku)

Święta

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues?a, prezbiterów, oraz Towarzyszy

Zegar

Wyszukiwanie