1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tace, które są przeznaczone na nasze Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne.
 2. Od dziś w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na godzinę 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem. 
 3. Zachęcamy, by przez cały czas Wielkiego Postu zachować trzeźwość. Nie spożywajmy sami ani nie częstujmy alkoholem innych.
 4. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu rano o godz. 8.30 dla dorosłych, po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami i o 18.30 Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 22 marca, w czwartek przed Niedzielą Palmową, i potrwają do soboty, 24 marca. Poprowadzi je ojciec Zbigniew Podlewski – redemptorysta.
 6. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii zostanie odprawiona w drugim dniu rekolekcji, tj. w piątek 23 marca, około godz. 19.00.
 7. W czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła
 8. Za tydzień w związku z dniem pomocy Kościołowi w Potrzebie po mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne.
 9. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp. Krystynę Topolską

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

6 Niedziele zwykła 11-02-2018

   1. Bóg zapłać za złożone ofiary, które są przeznaczone na prace wykonane w naszej świątyni.
   2. Dzisiaj wspomnienie NMP z Lourdes – światowy dzień chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, osamotnionych, których mamy blisko siebie oraz tych których nie znamy. Współczesny świat potrzebuje wielu dobrych samarytan.
   3. Wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłanów z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu oraz za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. I tak w tym tygodniu odwiedzimy parafian:
 

12 lutego 2018

poniedziałek

Od 16.30 ulica Wysockiego 3 – jeden kapłan od początku

13 lutego 2018

wtorek

Od godziny 16:30 ulica Wysockiego 9– dwóch kapłanów jeden od początku i drugi od końca

Od 16:30 ulica Skargi 17 – jeden kapłan od początku

 

We wtorek 13 lutego kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską - kolędę. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy oraz złożone ofiary na wykonane prace w naszej świątyni.

 

  1. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna według zwykłego porządku: w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30. W poniedziałki tylko w sprawach cmentarnych. Zaś w środy i piątki w pozostałych sprawach duszpasterskich.
  2. W środę, 14 lutego, Środa Popielcowa. Rozpoczynamy w tym dniu okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego, który obowiązuje wszystkich katolików między 18 a 60 rokiem życia. W tym dniu nie tylko powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych, ale również ograniczamy swój posiłek do jednego większego i dwóch mniejszych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.
  3. Zachęcamy, by przez cały czas Wielkiego Postu zachować trzeźwość. Nie spożywajmy sami ani nie częstujmy alkoholem innych.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  5. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu rano o godz. 8.30 dla dorosłych, po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami i o 18.30 Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież.
  6. W czwartek 15 lutego zapraszamy na Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany różaniec.
  7. W piątek 16 lutego po wieczornej Drodze Krzyżowej w naszej parafii odbędzie się wieczór uwielbienia, który zostanie poprowadzony przez zespół „Mały Skład”. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś młodzież do wielbienia Boga śpiewem i modlitwą połączoną ze słuchaniem Słowa Bożego.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w kiosku parafialnym.
 
W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem
1.Śp. Antoniego Mrozek
2.Śp. Bogdana Burzyńskiego
3.Śp. Jadwigę Lubczuk
4.Śp. Teresę Borowską
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Powiadomienia SMS

Facebook

Dzisiaj jest

piątek,
23 lutego 2018

(54. dzień roku)

Święta

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Zegar

Wyszukiwanie