OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
25-06-2017
1.Rozpoczyna się okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając po wytężonej nauce bądź pracy pamiętajmy w czasie wakacji i urlopów o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.
2.W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny jeśli posługujemy się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Św. lub Biskupa. Tego dnia taca jest przeznaczona na daninę św. Piotra. 
3.W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
4.Za tydzień I Niedziela miesiąca. Po sumie o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła o godz. 18.15. Podczas adoracji od godz. 15 do 16 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 
5.Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia  nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
6.W piątek kończy swój roczny pobyt w naszej parafii kl. Łukasz. Dziękujemy mu za jego posługę w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa w kontynuacji formacji ku kapłaństwu. Tego dnia po Mszy św. o godz. 8.00 będziemy mogli osobiście podziękować kl. Łukaszowi. 
7.W przedszkolu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi przy ul. Słowiańskiej są jeszcze wolne miejsca na przyszły rok szkolny, w grupach 3 i 5-cio latków. Jeśli ktoś szuka miejsca w przedszkolu dla swojego dziecka, można skontaktować się telefonicznie lub osobiście.
8.Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 9 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym.
9.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.  
W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1.śp. Teresę Kacperską
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 
SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:
1.Piotr Bibik, kawaler, z par. tut. i Marta Renata Sęk, panna, z par. św. Kazimierza w Pruszkowie, zap. 1
2.Jan Szymon Szczygieł, kawaler, z par. tut. i Hanna Dorota Wójtowicz, panna z par. św. Marka Ewangelisty w Warszawie, zap. 1 
 
Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.
 
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
18-06-2017
1. Przypominamy, że przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Postarajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.
2.W czwartek zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków, które przygotują siostry z Żywego Różańca, a które będziemy mogli nabyć przy wejściu do kościoła.
3.Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej , zaś w niedziele o 17.30.
4.W piątek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, by godnie, z miłością i Bożym błogosławieństwem wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny a zmarłym wypraszajmy łaskę życia wiecznego.
5.W środę  w liturgii wspominamy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika, w piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia  ks. Prałat Jan obchodzi swoje imieniny. Ogarnijmy osobę księdza Prałata naszymi modlitwami. Msza św. w intencji ks. Prałata zostanie odprawiona o godz. 8.00.
6.Kończy się rok szkolny 2016/2017. Dzieci i młodzież dziękują Panu Bogu za wiedzę zdobytą w tym czasie, za nauczycieli i wychowawców, którzy swoją pracą i doświadczeniem wspomagali ich w tym uczniowskim trudzie.
Msza św. dla Gimnazjum nr 1 – w czwartek, 22 czerwca, o godz. 9.00
Msza św. dla Szkoły Podst. nr 2 – w piątek, 23 czerwca, o godz. 9.00
Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców oraz poczty sztandarowe. Spowiedź dla dzieci i młodzieży podczas Mszy św. na zakończenie roku.
7.Informujemy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
8.W przedszkolu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi przy ul. Słowiańskiej są jeszcze wolne miejsca na przyszły rok szkolny, w grupach 3, 4 i 5-cio latków. Jeśli ktoś szuka miejsca w przedszkolu dla swojego dziecka, można skontaktować się telefonicznie lub osobiście.
9.Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 9 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym.
10.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.  
W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1.śp. Czesława Długołęckiego
2.śp. Jana Mnicha
3.śp. Czesławę Borys
4.śp. Krystynę Ekner
5.śp. Klarę Perzyńską 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 
 
SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:
 
1.Piotr Wojtkowiak, kawaler z par. św. Wojciecha w Wągrowcu i Agnieszka Jaworska, panna z par. tut. – zap. 2 
 
Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.