XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05-08-2018

1.Dziś z racji I Niedzieli miesiąca  Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 do 18.15.  O godz. 18.15 zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła.

2.Jutro święto Przemienienia Pańskiego

3.W liturgii w tym tygodniu obchodzimy wspomnienie w środę św. Dominika kapłana, w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein) dziewicy i męczennicy patronki Europy, w piątek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w sobotę wspomnienie św. Klary dziewicy

4.Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wykonaną rozbudowę i remont naszych organów.

5.Trwa okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy również o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.

6.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.  

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp. Zennona Możdżyńskiego

2.śp. Jana Zbojna

3.śp. Ewę Pielaszek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Tomasz Piotr Darka kawaler z parafii tutejszej i Aniela Gandija panna z parafii św. Rodziny z San Pedro na Filipinach – zapow. 2

2.Piotr Jakub Polewski kawaler i Natalia Alicja Długołęcka panna oboje z parafii tutejszej – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian..

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29-07-2018

1.W dniu dzisiejszym z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, na zakończenie każdej Mszy św. będzie odmówiona modlitwa za kierujących pojazdami i podróżujących. Po zakończonych Mszach św. przed kościołem będą święcone wszystkie pojazdy mechaniczne.

2.W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym ze wszystkich stron Polski i Europy zdążają pielgrzymi na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Postarajmy się nie spożywać alkoholu i nie częstować nim innych.

3.W środę przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o żyjących i zmarłych uczestnikach Powstania. 

O godz. 17.00 – w godzinie „W” będą biły dzwony.

4.W środę o godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwa różańcową, a następnie Msza św. za naszych zmarłych, poleconych w wypominkach.

5.W czwartek, 2.08, będziemy mogli uzyskać odpust Porcjunkuli pod warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary, przyjęcie Komunii św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego – wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

6.W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. Módlmy się w tym dniu o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. 

7.W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. porannych i od 17.30. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00 i godzinę po Mszy św. wieczornej. Nie będzie w tym dniu odwiedzin z Komunią św. u chorych i starszych.

8.W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

9.Za tydzień I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 do 18:15. O 18:15 nabożeństwo Eucharystyczne i procesja wokół kościoła.

10.W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów.

11.Trwa okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy również o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.

12.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.  

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp. Władysławę Głodkowską

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Paweł Rafał Galas kawaler z par.tutejszej i Marta Kosnowska panna z par.Narodzenia NMP w Warszawie –zapow. 2

2.Marek Grzymała kawaler z par.tut i Anna Karina Gierłowska panna z par.MB Częstochowskiej w Otwocku- zap.2

3.Tomasz Piotr Darka kawaler z parafii tutejszej i Aniela Gandija panna z parafii św. Rodziny z San Pedro na Filipinach – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian..

 

Powiadomienia SMS

Facebook

Dzisiaj jest

czwartek,
16 sierpnia 2018

(228. dzień roku)

Święta

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

Zegar

Wyszukiwanie