II Niedziela Adwentu 10-12-2017

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Są one przeznaczone na bieżące prace wykonane w naszej świątyni.
 2. Dzisiaj o godz. 16:00 Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. Po mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 7:00. Zapraszamy również do czuwania i wspólnego śpiewu Godzinek o godz. 6:45 przy figurze Matki Bożej.
 4. W piątek , 15 grudnia, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Apel Jasnogórski w naszym kościele o godz. 21:00. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany różaniec.
 5. Również w piątek 15 grudnia po Mszy św. wieczornej około godziny 19:00 w kościele zapraszamy na wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, który zostanie poprowadzony przez zespół „Mały Skład”. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś młodzież do wielbienia Boga śpiewem i modlitwą połączoną ze słuchaniem Słowa Bożego.
 6. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej parafii od 21 grudnia (czwartek) do 23 grudnia (sobota). Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ojciec Emilio de Cardenas, Marianista Program rekolekcji adwentowych. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi: Nauki będą na każdej Mszy św. dla dzieci: czwartek, piątek i sobota o godzinie 17.00 Dla młodzieży i dłużej pracujących: czwartek, piątek i sobota o godzinie 19.00 Dorośli: czwartek, piątek i sobota o godzinie 7.00, 8.30 i 18.00 Sakrament pokuty codziennie podczas każdej Mszy św.
 7. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 11.30 odbędzie się promocja Bielanek na kolejne stopnie liturgicznej posługi. Polecajmy je w naszych modlitwach.
 8. Pamiętajmy w tych dniach Adwentu o wsparciu wszystkich potrzebujących, zwłaszcza, osób starszych i samotnych. W związku z tym przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest ustawiony kosz na artykuły żywnościowe oraz symboliczne drzewko z aniołkami, gdzie w tym roku mamy możliwość wsparcia szczególnie osób starszych, schorowanych (prośba, aby były to rzeczy nowe) . Do każdej paczki prosimy dołączyć aniołka z numerem znajdującym się na nim. Akcja potrwa do 22 grudnia.
 9. W związku z przypadającą Wigilią Świąt Bożego Narodzenia w niedzielę 24 grudnia informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 13:00 i 18:00. Jednocześnie przypominamy, że mamy obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św.
 10. W przyszłą niedzielę w kaplicy będzie wystawa obrazków autorstwa pani Marii Parzuchowskiej od XVII do XXI w
 11. W związku z dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie, za tydzień ofiary złożone na tace będą przeznaczone na materialne wsparcie Kościoła Katolickiego w krajach Europy wschodniej, Rosji i Azji.
 12. W kiosku parafialnym są do nabycia świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na kolonie letnie dzieci, które wyjeżdżają z Caritasem. Zaś Akcja Katolicka rozprowadza opłatki wigilijne ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na wykonane prace w naszej świątyni. Nie kupujmy opłatków w sklepach i supermarketach, gdyż są one nie poświęcone.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy we środę św. Łucję, dziewicę i męczennicę, zaś w czwartek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 14. Wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłanów z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu oraz za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. I tak w tym tygodniu odwiedzimy parafian:
   

  11 grudnia 2017

  poniedziałek

  Od godziny 16:30 ulica Królowej Jadwigi – dwóch kapłanów. Jeden od początku drugi od końca

  Od godziny 16:30 ulica Staszica i Rejtana– jeden kapłan, od początku ul. Staszica

  12 grudnia 2017

  wtorek

  Od godziny16:30 ulica Mazurska – dwóch kapłanów. Jeden od początku drugi od końca

  Od godziny 16:30 ulica Kołłątaja – jeden kapłan, od początku

  13 grudnia 2017

  środa

  Od godziny 16:30 ulica Kujawska i Kopernika – dwóch kapłanów. Jeden od Kujawskiej drugi od Kopernika

  Od godziny 16:30 ulica Sowińskiego i Prądzyńskiego domy prywatne – jeden kapłan od ul. Sowińskiego

  14 grudnia 2017

  czwartek

  Od godziny 16:30 ulica Łukasińskiego i Pułaskiego domy prywatne – jeden kapłan, od Łukasińskiego

  Od godziny 16:30 ul. Dąbrowskiego, Emilii Plater i Skorupki domy prywatne – jeden kapłan od Dąbrowskiego

  Od godziny 16:30 ul. Wojska Polskiego domy prywatne – jeden kapłan od początku

  Od godziny 18:00 ul. Bohaterów Wolności jeden kapłan.

  Od godziny 19:00 ulica Bema domy prywatne – jeden kapłan, od początku

  15 grudnia 2017

  piątek

  Od godziny 16:30 ulica Pomorska – dwóch kapłanów, od początku i od końca

  Od godziny 16:30 ulica Stanisława Kostki i Powstańców Warszawy – jeden kapłan

  16 grudnia 2017

  sobota

  Od godziny 14:00 Al. Krakowska – czterech kapłanów kapłanów od początku i od końca, numery parzyste i nieparzyste

  18 grudnia 2017

  poniedziałek 

  Od godziny 16:30 ulica Piłsudzkiego domy prywatne – jeden kapłan, od początku

  Od godziny 16:30 ulica Traugutta domy prywatne – jeden kapłan, od początku

  Od godziny 16:30 Konotopa – jeden kapłan

  Od godziny 16:30 Ul. Lwowska, ul. Kilińskiego, ul. Idzikowskiego i Poniatowskiego – jeden kapłan

  Od godziny 19:00 ul. Kościuszki domy prywatne – jeden kapłan

   

 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w kiosku parafialnym.
 
W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1.śp. Barbarę Pieszczek
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I NIEDZIELA ADWENTU 03-12-2017

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz Adwent, który ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku powtórnemu Jego przyjściu na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W dni powszednie Adwentu o godz. 7:00 będzie odprawiana Msza św. o Najśw. Maryi Pannie, zwana Mszą św. roratnią – którą będziemy rozpoczynali śpiewem Godzinek przed figurą Matki Bożej o godz. 6:45. Serdecznie do udziału w Roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o przynoszenie na te Msze św. lampionów i świec.  Tegoroczne rozważania podczas Mszy św. roratnich będą związane ze św. Józefem
 2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym o godzinie 17:15. Podczas adoracji od 15:00 do 16:00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W kruchcie Kościoła są rozprowadzane ręcznie malowane i ozdabiane lampiony wykonane przez dzieci z naszej parafii. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zimowisko.
 4. W kiosku parafialnym są do nabycia świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na kolonie letnie dzieci, które wyjeżdżają z Caritasem. Zaś Akcja Katolicka rozprowadza opłatki wigilijne – ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na bieżące prace w naszej świątyni. Nie kupujmy opłatków w sklepach i supermarketach, gdyż są one nie poświęcone.
 5. W czwartek wspomnienie św. Ambrożego a w piątek uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 12:00 Akcja Katolicka zaprasza na nabożeństwo Godzina Łaski dla świata, w tym dniu możemy spożywać pokarmy mięsne.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Módlmy się w tym dniu w sposób szczególny za wszystkich kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się promocja Bielanek na kolejne stopnie liturgicznej posługi.
 8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.
 9. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna, ofiary będą przeznaczone na wykonane prace w naszej świątyni.
 10. W środę 6 grudnia o godzinie 17:00 nabożeństwo wypominkowe, na którym będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą a następnie będzie odprawiona Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach
 11. Zgodnie z zapowiedzią od jutra rozpoczynamy tegoroczną wizytę duszpasterską Kolędę. Celem kolędy jest spotkanie kapłana z rodziną, wspólna modlitwa, i prośba o błogosławieństwo Boże. Przygotujmy nasze domy, mieszkania na odwiedziny kapłana, nakrywając stół białym obrusem, stawiając zapalone świece, krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło oraz Pismo Święte. Będziemy odwiedzać naszych parafian w tygodniu od godziny 16:30 do około 21:00. Natomiast w soboty od 14:00 do 20:00. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na bieżące prace w naszej świątyni: 
   

  04 grudnia 2017

  poniedziałek

  Od godziny 16:30 ulica Lisa Kuli, Sobieskiego, Piasta domy prywatne – jeden kapłan, od początku

  Od godziny 16:30 ulica Błońska i Wrzosowa– dwóch kapłanów. Jeden od ulicy Błońskiej a drugi od Wrzosowej

  05 grudnia 2017

  wtorek

  Od godziny16:30 ulica Północna – jeden kapłan, od początku

  Od godziny 16:30 ulica Sochaczewska i Radosna – jeden kapłan, od początku

  Od godziny 16:30 ulica Sokoła – jeden kapłan, od początku

  06 grudnia 2017

  środa

  Od godziny 16:30 ulica Łowicka – jeden kapłanów, od początku

  Od godziny 16:30 ulica Orła Białego – jeden kapłan, od początku

  07 grudnia 2017

  czwartek

  Od godziny 16:30 ulica Ożarowska – trzech kapłan, od początku, od środka i od końca

  Od godziny 16:30 ulica Mazowiecka – jeden kapłan, od początku

  08 grudnia 2017

  piątek

  Od godziny 16:30 ulica Mochnackiego – jeden kapłan, od początku 

  Od godziny 16:30 ulica Cieszyńska – dwóch kapłanów, od początku i od końca

  09 grudnia 2017

  sobota

  Od godziny 14:00 ulica Toruńska – dwóch kapłanów od początku i od końca

  Od godziny 14:00 ulica Małachowskiego – jeden kapłan od początku

  Od godziny 14:00 ulica Lelewela – jeden kapłan od początku

  11 grudnia 2017

  poniedziałek 

  Od godziny 16:30 ulica Królowej Jadwigi – dwóch kapłanów, od początku i od końca 

  Od godziny 16:30 ulica Staszica i Rejtana – jeden kapłan, od początku

   

 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w kiosku parafialnym.
 
W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1.śp. Tadeusza Dudkowskiego
2.śp. Barbarę Węgrzynowicz
3.śp. Kazimierę Popłońską
4.śp. Janinę Danych
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…