IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22-04-2018

1.Dziś  obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele aby nigdy nie zabrakło pracowników na Bożej roli. 

2.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na nasze Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

3.W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski

4.W środę święto św. Marka Ewangelisty.  W tym dniu ks. Proboszcz  obchodzi swoje imieniny. Ogarnijmy ks. Proboszcza naszymi serdecznymi modlitwami. Po Mszy św. o godz. 8.00 będziemy mogli złożyć solenizantowi życzenia.

5.W sobotę o godzinie 11:30 pierwsza spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp. Marka Majchrowicza

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Kamil Więcławski kawaler  i Katarzyna Zamielska panna Oboje z parafii tutejszej – zapow. 2

2.Robert Grzegorz Bartuicki kawaler  i Joanna Bartoszewicz panna Oboje z parafii tutejszej – zapow. 1

3.Kamil Waldemar Pykacz kawaler z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Platerowie i Olga Garucka panna z parafii tutejszej – zapow. 1

4.Marcin Jerzy Grzelak kawaler z parafii MB Ostrobramskiej w Warszawie i Agata Krystyna Mercer panna z parafii tutejszej – zapow. 1

5.Marcin Grzegorz Warowicki kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Anna Adamowicz panna z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii – zapow. 1

6.Tomasz Łukasz Markiewicz kawaler z parafii tutejszej i Kinga Ewa Malec panna z parafii MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie– zapow. 1

7.Sławomir Ludwisiak kawaler i Marta Mocka panna Oboje z parafii tutejszej – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15-04-2018

1.Dziś trzecia Niedziela Wielkanocna, nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki niej stajemy się wolni od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – Komunii.

2.Również dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Apel Jasnogórski, który odbędzie się w naszej świątyni o godzinie 21:00, pół godziny wcześniej będzie odmówiony różaniec.

3.Dziś odbędzie się Marsz Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy pod hasłem „Jestem za Życiem”. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze warszawskiej o godzinie 11:00 po której udzielone zostanie indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym.

4.W przyszłą IV Niedzielę Wielkanocną 22 kwietnia obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele aby nigdy nie zabrakło pracowników na Bożej roli. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na nasze Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp. Wandę Hryniewicką

2.śp. Stanisława Witkowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Piotr Jakub Miłoński kawaler  z parafii tutejszej i Sylwia Ewa Banaczyk panna z parafii Nawiedzenia NMP w Bardo– zapow. 2

2.Kamil Więcławski kawaler  i Katarzyna Zamielska panna 0boje z parafii tutejszej – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

 

Powiadomienia SMS

Facebook

Dzisiaj jest

środa,
25 kwietnia 2018

(115. dzień roku)

Święta

Środa, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Święto św. Marka, ewangelisty

Zegar

Wyszukiwanie