VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21-05-2017

1.Dziś  podczas Mszy św.  o godz. 10.00 I Komunii Św. dzieci  z naszej parafii. Polecajmy te dzieci w naszych modlitwach, by jak najczęściej przyjmowały Jezusa w Komunii Świętej i były Mu wierne.
2.Również dziś o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
3.Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe są odprawiane w naszym kościele w niedzielę o 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 .
4.Od piątku 26 maja rozpoczynamy Nowennę do Opatrzności Bożej, która będzie odprawiana podczas nabożeństw majowych.
5.Również w piątek przypada Dzień Matki. Dziękujmy Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar nieba.
6. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, zaś w piątek św. Filipa Neriusza,  kapłana.
7.W przyszłą niedzielę przypada 36. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać ten jego testament, a równocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
8.Również za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przeżywać będą Rocznicę I Komunii Św.
9.Duszpasterze oraz Parafialny Zespół Caritas zapraszają na program artystyczny pt. „Wspomnienia majowe”, w sobotę 27 maja na godzinę 16.00 do sali parafialnej pod plebanią . Gościnnie wystąpią zespoły: „Ziółka” i „Uśmiech Jesieni”.
10.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:
1.Maciej Bartłomiej Brzozowski, kawaler z par. św. Kazimierza w Lucieniu i Weronika Paulina Sass, panna z par. tut. – zap. 2
2.Jakub Sybilski, kawaler z par. tut. i Anna Agnieszka Czapnik, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Warszawie  – zap. 2
3.Krzysztof Konrad Zalewski, kawaler z par. tut. i Aneta Szlom, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Iławie - zap. 2
4.Przemysław Piotr Świdzński, kawaler z par. tut. i Paulina Marlena Borowa, panna z par. Matki Bożej z Lourdes  w Warszawie – zap. 2
5.Bartosz Starkiewicz, kawaler z par. tut. i Alicja Kubot, panna z par. Najśw. Maryi Panny Różańcowej w Kiełczowie – zap. 2
Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
14-05-2017
1.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na wykonane prace w naszym kościele, jakimi są nowe ławki, konfesjonały oraz malowanie.
2.Dziś w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Maryjny z racji setnej rocznicy objawień fatimskich realizowany przez Fundację im. Bogny Sokorskiej a także mieszkańców Piastowa. Wystąpią artyści Opery Narodowej. Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy na ten koncert.
4.Jutro 15 maja zapraszamy na Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany Różaniec św.
5.We wtorek Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski oraz Metropolii Warszawskiej.
6.W czwartek 18 maja o godzinie 18.00 zapraszamy do kaplicy na spotkanie rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii Św., jednocześnie informujemy że rocznica I Komunii Św. będzie w tym roku w naszej parafii w niedzielę 28 maja o godz.10.00.
7.W piątek 19 maja po Mszy św. wieczornej około godziny 19.00 w kościele zapraszamy na wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież do wielbienia Boga śpiewem i modlitwą połączoną ze słuchaniem Słowa Bożego.
8. W przyszłą niedzielę I Komunia Święta dzieci z naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.00. Bardzo prosimy aby na tę Mszę św. przyszły tylko dzieci komunijne wraz z rodzinami. Pozostałe osoby zapraszamy na inne godziny Mszy św.
9.Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
10Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:
1.śp. Wojciecha Motykę
2.śp. Henryka Piwkowskiego
3.śp. Jerzego Kurka
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:
1.Maciej Bartłomiej Brzozowski, kawaler z par. św. Kazimierza w Lucieniu i Weronika Paulina Sass, panna z par. tut. – zap. 1
2.Jakub Sybilski, kawaler z par. tut. i Anna Agnieszka Czapnik, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Warszawie  – zap. 1
3.Krzysztof Konrad Zalewski, kawaler z par. tut. i Aneta Szlom, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Iławie - zap. 1
4.Przemysław Piotr Świdzński, kawaler z par. tut. i Paulina Marlena Borowa, panna z par. Matki Bożej z Lourdes  w Warszawie – zap. 1
5.Bartosz Starkiewicz, kawaler z par. tut. i Alicja Kubot, panna z par. Najśw. Maryi Panny Różańcowej w Kiełczowie – zap. 1