PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

KLIKNIJ TUTAJ, aby uzyskać informacje dla narzeczonych obowiązujące w całej archidiecezji warszawskiej

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA W NASZEJ PARAFII

„ Miłość nie jest utopią. Jest ludziom zadana jako powinność do zrealizowania dzięki łasce Bożej. Jest zadana mężczyźnie i kobiecie w Sakramencie Małżeństwa.”

/Jan Paweł II, List do Rodzin, p.15./

Kurs przedmałżeński w dekanacie pruszkowskim, do którego należy nasza parafia realizowany jest w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Termin ślubu

Termin ślubu można ustalić z Proboszczem stawiając się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii np. w niedzielę po Mszy św.

Protokół kanonicznego badania narzeczonych

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej w parafii narzeczonej bądź narzeczonego trzy miesiące przed planowanym ślubem, celem potwierdzenia daty i godziny ślubu oraz przeprowadzenia kanonicznego badania narzeczonych (protokół przedślubny).

Do przeprowadzenia kanonicznego badania narzeczonych potrzebne są następujące dokumenty:

• Dowody Osobiste narzeczonych
  • Świadectwo chrztu narzeczonego i narzeczonej (nie starsze niż trzy miesiące)
  • Świadectwo bierzmowania.
  • Dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego potrzebne do zawarcia ślubu konkordatowego.
  • W razie potrzeby - inne dokumenty potrzebne do stwierdzenia stanu wolnego narzeczonych

Zapowiedzi

Po spisaniu protokołu wygłaszane są dwie przedślubne zapowiedzi (zarówno w parafii narzeczonej jak i narzeczonego)

Spowiedź przedślubna

Przygotowując się duchowo do sakramentu małżeństwa narzeczeni odbędą dwukrotnie spowiedź:

1. Pierwszą po zgłoszeniu się na zapowiedzi.

2. Drugą przed ślubem.

Sporządzenie aktu małżeństwa

W tygodniu przed ślubem narzeczeni wraz ze świadkami stawiają się kancelarii parafialnej celem sporządzenia aktu małżeństwa.