WSPÓLNOTA APOSTOLSTWA DOBREJ ŚMIERCI

OPIEKUN  - Ks. Tomasz

Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci

HISTORIA

Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci istnieje od wielu lat, natomiast przy kościele M.B. Częstochowskiej w Piastowie, powstała w listopadzie  2001 r. Jest to wspólnota o charakterze modlitewnym. Modlimy się zawsze w trzech intencjach. Dwie pierwsze są zmienne w zależności od potrzeb, natomiast ostatnia jest poświęcona pamięci umierających - o dobrą śmierć.

Od kilkunastu już lat prowadzimy piesze pielgrzymki pokutne w każda I Sobotę miesiąca z Konina do Lichenia. Obecnie opiekunem jest - Ks. Kazimierz.

SPOTKANIA

Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca.

Do naszej Wspólnoty zapisanych jest ok. 200 osób. Regularnie na spotkania uczęszcza od 10-20 osób. Na ostatnim w dn. 24.11.2010 było 13 osób.

ŚWIĘTA PATRONALNE

1.      ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

·         15 września        -           Matki Bożej Bolesnej

·         19 marca            -           Św. Józefa

2.      CZUWANIE NOCNE

·         25 sierpnia          -           w wigilię uroczystości M.B. Częstochowskiej

JESTEŚMY FUNDATORAMI  - w naszej wspólnocie parafialnej

1.      relikwi św. S. Faustyny,

2.      chorągwi Matki Bożej Bolesnej,

3.      ornatu Matki Bożej Bolesnej,

4.      dużego drewnianego różańca.