„Kto śpiewa - dwa razy się modli”

św. Augustyn

Śpiewaj z nami!

Jak się to zaczęło....

Początkiem Scholi Młodzieżowej była posługa muzyczna młodzieży, której głównym zadaniem było pogłębianie swojej formacji w ramach ruchu Oazowego. Dość długi ten początek, bo posługa muzyczna w takiej formie trwała ładnych kilka lat. Z końcem listopada 2013 roku te dwie rzeczywistości zostały rozłączone, co pozwoliło na utworzenie Scholi Młodzieżowej a jednocześnie otwarło drogę do takiej formy służenia Panu Bogu i wspólnocie parafialnej tym, którzy nie uczestniczą w formacji Oazowej a chcieliby i mogą śpiewać. W dalszej perspektywie pozwoli to na ciągłość posługi scholi także wówczas, gdy młodzież z Oazy przeżywa dzień wspólnoty lub inne dni skupienia i nie może posługiwać w parafii. Nie trzeba zatem należeć do Oazy, by móc przyczyniać się do piękna liturgii na Mszy Świętej z udziałem młodzieży w niedziele o godzinie 18.00.

 

Kogo zapraszamy?

Wszystkich chętnych. Tak, wszystkich. Nie trzeba umieć grać na gitarze, czy innym instrumencie, by móc włączyć się w działalność Scholi Młodzieżowej. Jesteśmy pewni, że Bóg nie poskąpił talentu, głosu i odwagi tym, w których wzbudził chęć służenia Panu Bogu poprzez tworzenie liturgii piękną. Nowi członkowie mogą liczyć na fachową pomoc w zakresie emisji głosu, rytmu. Są wśród nas także osoby, które pierwsze kroki gry na gitarze stawiały właśnie tu, zatem można taże liczyć na jakąś pomoc i w tym zakresie, ale i tak trzeba powiedzieć, że jesteśmy samoukami. 

 

Czy trzeba umieć czytać zapis nutowy?

Nie. W zdecydowanej większości wypadków uczymy się śpiewać słuchając a jeśli nie znamy jakiegoś utworu i jest on dla całej grupy nowy, wspomagamy się nagraniami.

 

Kiedy się spotykamy?

Schola Młodzieżowa spotyka się w piątki o godz. 19 oraz przed wieczorną niedzielną Mszą Świętą na próbie i rozgrzewce głosu. Długość tego spotkania zależy od stopnia trudności i opanowania poszczególnych utworów, więc jest elastyczna, ale zazwyczaj nie przekracza godziny. W zasadzie jest to jedyne zaangażowanie czasowe, któe należałoby poświęcić na Scholę Młodzieżową.

 

Jeśli chcesz dołączyć zwyczajnie podejdź do któregokolwiek z nas po Mszy Świętej o 18.00 w niedzielę - postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Schola Młodzieżowa

Powiadomienia SMS

Facebook

Dzisiaj jest

piątek,
19 października 2018

(292. dzień roku)

Święta

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues?a, prezbiterów, oraz Towarzyszy

Zegar

Wyszukiwanie