„Kto śpiewa - dwa razy się modli”

św. Augustyn

Śpiewaj z nami!

Jak się to zaczęło....

Początkiem Scholi Młodzieżowej była posługa muzyczna młodzieży, której głównym zadaniem było pogłębianie swojej formacji w ramach ruchu Oazowego. Dość długi ten początek, bo posługa muzyczna w takiej formie trwała ładnych kilka lat. Z końcem listopada 2013 roku te dwie rzeczywistości zostały rozłączone, co pozwoliło na utworzenie Scholi Młodzieżowej a jednocześnie otwarło drogę do takiej formy służenia Panu Bogu i wspólnocie parafialnej tym, którzy nie uczestniczą w formacji Oazowej a chcieliby i mogą śpiewać. W dalszej perspektywie pozwoli to na ciągłość posługi scholi także wówczas, gdy młodzież z Oazy przeżywa dzień wspólnoty lub inne dni skupienia i nie może posługiwać w parafii. Nie trzeba zatem należeć do Oazy, by móc przyczyniać się do piękna liturgii na Mszy Świętej z udziałem młodzieży w niedziele o godzinie 18.00.

Kogo zapraszamy?

Wszystkich chętnych. Tak, wszystkich. Nie trzeba umieć grać na gitarze, czy innym instrumencie, by móc włączyć się w działalność Scholi Młodzieżowej. Jesteśmy pewni, że Bóg nie poskąpił talentu, głosu i odwagi tym, w których wzbudził chęć służenia Panu Bogu poprzez tworzenie liturgii piękną. Nowi członkowie mogą liczyć na fachową pomoc w zakresie emisji głosu, rytmu. Są wśród nas także osoby, które pierwsze kroki gry na gitarze stawiały właśnie tu, zatem można taże liczyć na jakąś pomoc i w tym zakresie, ale i tak trzeba powiedzieć, że jesteśmy samoukami.

Czy trzeba umieć czytać zapis nutowy?

Nie. W zdecydowanej większości wypadków uczymy się śpiewać słuchając a jeśli nie znamy jakiegoś utworu i jest on dla całej grupy nowy, wspomagamy się nagraniami.

Kiedy się spotykamy?

Schola Młodzieżowa spotyka się przed Mszą Świętą na próbie i rozgrzewce głosu. Długość tego spotkania zależy od stopnia trudności i opanowania poszczególnych utworów, więc jest elastyczna, ale zazwyczaj nie przekracza godziny. W zasadzie jest to jedyne zaangażowanie czasowe, któe należałoby poświęcić na Scholę Młodzieżową.

Jeśli chcesz dołączyć zwyczajnie podejdź do któregokolwiek z nas po Mszy Świętej o 18.00 w niedzielę - postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Schola Młodzieżowa