UWAGA!

Informujemy, iż w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinie 19:00.

W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian

Boże Ciało 2018

Promocja Minstrantów 2016

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata odbyła się promocja ministrantów na kolejne stopnie Litrugicznej Służby przy Ołtarzu. Wszystkim ministrantom gratulujemy. Chętnych do służby przy Ołtarzu Pana zapraszamy do kontaktu z ks. Tomaszem.

Palmiry 29 10 2016

Wyjazd Służby Liturgicznej i młodzieży na cmentarz wojenny w Palmirach.

Parafiada - Święto Rodziny - 19.06.2016

19.06.2016 r. na terenie OSP Piastów odbyła się 1 Parafiada - Święto Rodziny. Pod okiem wodzireja bawili się dorośli i dzieci.

Msza Święta Prymicyjna ks. Grzegorza Harasima

Boże Ciało 2016

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie. Uroczysta procesja przeszła ulicami: Stanisława Kostki, Hallera, Sławiańską, al. Krakowską, Powstańców Warszawy, al. Krakowską.

Kościół po remoncie

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Zimowisko w Bukowinie Tatrzańskiej - ferie 2016

Niezwykła Wigilia Dzieci z naszej parafii

Dnia 23 grudnia 2015 roku w Warszawie odbyła się w restauracji "Stara Kamienica" przepiękna wieczerza wigilijna dla 50 dzieci z naszej parafii. Pomysłodawcą Wigilii był p. Marcin Niedziałek wraz ze swoją Mamą, którzy są właścicielami restauracji "Stara Kamienica" w Warszawie przy ul. Widok 8. Spotkanie odbyło się przy bogato zastawionym stole tradycyjnymi dwunastoma potrawami. Dzieci zostały również obdarowane wspaniałymi prezentami od św. Mikołaja. Ks. Proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej wraz z Rodzicami dzieci oraz Parafianami składa sedreczne Bóg zapłać za zorganizowanie po raz pierwszy w naszej parafii tak wspaniałej Wigilii, która pozostanie w głębokiej pamięci wszystkich jej uczestników. Serdeczne podziękowanie kierujemy również do Sióstr Franciszkanek z Piastowa: s. Barbarze, s. Małgorzacie i s. Karolinie za pomoc przy opiece nad dziećmi.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji TUTAJ

Akt zawierzenia miasta Piastowa Niepokalanemu Sercu Maryi

MARYJO, JASNOGÓRSKA KRÓLOWO I NASZA NAJLEPSZA MATKO!

My, Przedstawiciele władzy Miasta Piastowa wraz z mieszkańcami stoimy dziś przed
Tobą - Naszą Matką, Panią i Królową by w T woje ręce powierzyć nasze Miasto Piastów, nasze losy, naszą teraźniejszość i przyszłość.

Schola młodzieżowa

Ponieważ Schola Młodzieżowa, choć ciągle pozostaje polem zainteresowania naszej Wspólnoty stałą się osobną rzeczywistością wszystkie sprawy związane z naszą i nie tylko działalnością w ramach Scholi Młodzieżowej można znaleźć na naszej stronie w stosownej zakładce

Galeria zdjęć

Kilka zdjęć naszego kościoła parafialnego i terenu wokół kościoła można oglądnąć na naszej stronie parafialnej w galerii zdjęć.

Nowością są zdjęcia trójwymiarowe wykonane techniką anaglifową do oglądania których wymaga się jedynie okularów czerwono - błękitnych.

100 lecie figury Niepokalanej

13 października 1912 roku została poświęcona figura Matki Bożej Niepokalanej na placu przeznaczonego pod budowę naszego kościoła parafialnego. Poniższe zdjęcie przedstawia właśnie to wydarzenie, zgromadzony lud oraz panoramę ówczasnego Piastowa (Utraty). Aż do horyzontu ciągnie się niezabudowany teren. Dzień 100 - lecia poświęcenia figury uczciliśmy poprzez odmówienie Aktu Oddania się Maryi Niepokalanej po każdej Mszy Świętej. Strona ze zdjęciem w Archiwum upamiętnia także osoby, które ofiarowały grunt pod budowę nowej świątyni a dziś z ich chojności możemy cieszyć się wszyscy.

wtorek,
19 czerwca 2018